«Медики не в захваті від того, що творить команда американки Уляни Супрун», — головний лікар Херсонського кардіодиспансеру

0

«Я – обома руками за реформу. Але перш, ніж її починати варто було б прикинути, на які фінансові і матеріальні ресурси можна спиратися і які цілі перед собою ставити», — головний лікар Херсонського кардіологічного диспансеру Олег Мазуряк в інтерв’ю газеті «Новий день»:

«А ми почали зміни «по всіх фронтах одразу, і отримали тільки невдоволення суспільства. Та й самі медики не в захваті від того, що творить команда американки Уляни Супрун.

Їздив на Західну Україну, і там мені колега-головний лікар (між іншим, доктор медичних наук) говорить, що на прийом до голови Моз просто не допускають керівників, якщо вони працюють на своїх посадах понад п’ять років і не знають англійської мови.

А недавній виступ заступника міністра охорони здоров’я, який публічно заявив, що виділяти бюджетні гроші на лікування онкохворих безглуздо, все одно, мовляв, помруть? Це взагалі ні в які ворота не лізе.

А плани на ліквідацію поліклінік з масовим перекладом вузькопрофільних фахівців у сімейні лікарі? Уявіть собі гінеколога, який за чверть століття роботи забув усе, крім, вибачте, жіночої пиписьки — який з нього сімейний лікар?

У тій же Західній Європі вже визнають подібну практику помилковою. У Франції, Іспанії приватнопрактикуючі лікарі зараз об’єднуються у так звані амбулансы — подібності поліклінік саме для максимально ефективного використання напрацьованого досвіду.

Один сильний в хірургії, інший хороший невропатолог, третій — знаючий ЛОР. Так чому б не використати ці переваги на місці, а не ганяти хворої людини від спеціаліста до спеціаліста? Нам же, виходить, пропонують вже застарілу модель реформування, яка не пройшла випробування часом».

Оставить комментарий