В Україні індексують пенсії: хто і скільки отримає

0

Цього року мінімальну пенсію в Україні підвищать на 124 грн в два етапи. Перше підвищення – з 1373 до 1435 грн – очікується 1 липня. Українці з мінімальними пенсіями можуть розраховувати на надбавку до 62 грн. Близько 300 тис. українців на даний момент живуть з мінімальною пенсією – всі вони за липень отримають на 62 грн більше, в той час як багатим пенсіонером збільшать виплату на 620 гривень.

Згідно із законом, пенсія українця не може бути нижче прожиткового мінімуму для непрацездатного і вище 10 мінімумів. Так, українці, які виходили на заслужений відпочинок в цьому році, отримували пенсії від 1373 до 13730 грн. Враховуючи, що з 1 липня прожитковий мінімум зросте на 4,5%, розмір виплат буде коливатися від 1435 до 14350 грн.

Високі пенсії

Перегляд соціальних стандартів також торкнеться українців, які заробили собі дійсно високі пенсії. Якщо вони вийшли на заслужений відпочинок протягом останніх кількох років, розмір їх виплати урізали до 10 прожиткових мінімумів. Пенсії вище призначають виключно суддям.

Великий стаж і надбавки

За кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1 відсоток розміру пенсії, але не більше ніж на 1 відсоток мінімального розміру пенсії за віком.

Коли в наступний раз підвищать пенсію

Індексація не торкнеться всіх українців, які отримують більше 1435 грн і заробили до 30 років стажу. Таких, за оцінками Пенсійного фонду, більшість. Підвищення в грудні мінімальної пенсії до 1497 грн торкнеться більшості українських пенсіонерів.

Facenews

Оставить комментарий